Екзотичні породи деревини


1. Червоне дерево – це деревина всіляких червоних відтінків.

 

Найвідоміша порода червоного дерева носить назву махагони. Червоне дерево легко різати, обробляти, воно ідеально зручно для оздоблювальних робіт. Але при цьому не володіє високою міцністю. Може бути вогняним, візерунковим, смугастим, гладким, крапленым, вузлуватим та ін.

2. Лимонне дерево

 

У цієї породи деревина крихка, але при цьому тверда. Це декоративний матеріал, дуже цінний, з якого з давніх часів робили меблі. Вартість таких виробів дуже висока. Правда, лимонне дерево дуже важко обробляти зважаючи особливостей структури.

3. Палісандр

Має візерунок з темними прожилками, іноді відливають фіолетовим кольором. Твердість більше ніж у дуба приблизно в два рази. Відмінно полірується, дуже міцне дерево. Можна використовувати для виготовлення музичних інструментів, меблів, паркету і т. д. Сорт деревини відносять до елітних.

4. Карельська береза

 

Цю породу деревини прирівняли до напівдорогоцінним. Незвичайний малюнок характерного рудувато-жовтого відтінку. Міцна, служить дуже довго, але обробка ускладнюється особливостями структури. Вироби з карельської берези по красі практично не мають рівних.

5. Мербау

  

Дерево з такою екзотичною назвою росте на Мадагаскарі, в Південно-Східній Азії і Океанії. Матеріал приголомшливої краси і міцності. Ідеальна деревина для столярних і оздоблювальних робіт. Але для нашої країни вироби з нього – справжня екзотика.

6. Твк

Це тропічні дерева, деревина яких відрізняється підвищеною жорсткістю. Вироби з тику відрізняються довговічністю, міцністю, вологостійкістю. Твк дуже красиво виглядає. Це може бути паркет, меблі тощо

7. Бубінга

Це африканська порода дерева, яке по висоті може виростати до 30 м. З деревини виготовляють як меблі преміум-класу, так і звичайну. Але в основному з нього роблять декоративний шпон для облицювання.

8. Лапачо

Інша назва, яке іноді зустрічається – залізне дерево. Його колір, як правило, залежить від того місця, де воно росте. Від світло-коричневого з жовтуватим відтінком до майже чорного. Його можна зустріти в регіонах Центральної і Південної Америки. Деревина стійка до цвілі і гниття, хімічній обробці, служить дуже довго.

9. Іроко

Досить загальна назва, тому що навіть учені поки не зійшлися на тому, як все-таки його називати. У цього дерева-гіганта родом з Африки величезну кількість назв. Виростає до 50 м. заввишки. По ряду властивостей порівнянно з дубом і тиком, при цьому коштує трохи дешевше.

10. Венге

Росте в тропічних лісах Африки. Деревина темного кольору, що володіє великою щільністю. Венге широко використовується для декоративних покриттів, виготовлення накладок на гриф гітари, руків’я ножів, паркету. Його можна вирощувати і як декоративної рослини.

11. Сукупира

Бразильське дерево, яке може зростати не одну сотню років. Деревина важка і щільна, ідеальна для ексклюзивного паркету. Можна обробляти маслом і воском. Широко використовується в будівництві, не боїться вологості.

12. Тигровое дерево

 

Дуже тверда порода деревини з високою щільністю. Інша назва – гонкало. Зовні дуже красива. В основному йде для штучного паркету, оздоблення яхт, зовнішніх і внутрішніх столярних робіт, виготовлення меблів.

13. Секвойя

Секвою ще називають мамонтовим деревом. Велетенські хвойні дерева з діаметром стовбура близько 12 м. і висотою до 110 м. Можуть жити до 5 тисяч років. Деревина привабливого зовнішнього вигляду, підходить для самих різних цілей. Володіє значною легкістю, не схильна до гниття.

14. Граб

Тверда і міцна деревина, хоча обробляти її нелегко. Але зате на неї добре лягає фарба, можна імітувати чорне дерево. Йде на виготовлення різноманітних деталей.