
Деревина карельської берези відрізняється характерними потовщеннями на стовбурі і гаптівника текстуру деревини. Вона має гарний малюнок і високу міцність.
Цей матеріал широко використовується як виробного матеріалу для виготовлення шкатулок, портсигарів, прикрас. Раніше деревину карельської берези застосовували для обробки приміщення і для виготовлення високо цінується красивій меблів – світлою, гаптованій і з якимось внутрішнім теплим світлом.
Однак на сьогоднішній день вкрай мало меблів з масиву карельської берези, що пов’язано з гострим дефіцитом деревини, серед іншого з-за віку природних насаджень. Більша частина природних насаждений карельської берези стиглі і перестійні, а природне поновлення найчастіше неможливо. Останнім часом досить часто в різноманітних декоративних роботах, в ході виробництва меблів, а також і для інтер’єрного оздоблення житла застосовується шпон карельської берези.
Панель МДФ — це деревно-волокниста плита середньої щільності. Вона виготовляється методом сухого пресування деревної стружки, в умовах високого тиску і температури.
Призначена вона для обробки стін в будь-яких приміщеннях, крім приміщень з підвищеною вологістю. Стінова панель МДФ Карельська береза є популярним матеріалом для облицювання стін в сухих приміщеннях.
Сьогодні на ринку можна знайти невеликі бруски карельської берези, з яких народні умільці роблять найрізноманітніші речі, наприклад, прикраси, руків’я ножів, збройові приклади і навіть рибальські приналежності.
Області застосування карельської берези
Використовується як виробний матеріал для виробництва шкатулок, портсигарів, прикрас, а також для виробництва меблів. З-за гострого дефіциту матеріалу останнім часом широко використовується шпон карельської берези.
Наукова класифікація
Домен:
Еукаріоти
Царство:
Рослини
Відділ:
Квіткові
Клас:
Дводольні
Порядок:
Букоцветные
Сімейство:
Березові
Рід:
Береза
Вид:
Береза повисла
Різновид:
Береза карельська
Міжнародне наукове назва
Betula pendula var. carelica (Merckl.) Hämet-Ahti (1984)
Завдяки путаности волокон і хвилястою структурі карельська береза майже не колеться, а тому використовується для виготовлення ударних частин інструментів. В її деревині утворюються два вади деревини – наріст і завилькуватість.
Унікальність карельської берези пояснюється не тільки її малої поширеністю, але й неймовірною міцністю деревини, а також оригінальним малюнком структури волокон. Причому кожне дерево має свою унікальну текстуру деревини, неможливо знайти двох дерев з однаковим малюнком волокон.
Після додаткової обробки деревина карельської берези нагадує собою мармурову поверхню. Матеріал має відмінні характеристики для подальшого використання в різних галузях промисловості. Але через дорожнечу його найчастіше використовують в меблевій промисловості для виготовлення розкішних гарнітурів.
Деревина карельської берези єдина у світі, яку на міжнародному ринку вимірюють кілограмами, а не кубометрами. Її щільність становить в середньому 750-770 кг/м3, показник твердості за Брінеллем – близько 3,5. Визначити вартість деревини можна тільки після спилювання дерева, оцінюючи його текстурний малюнок.
Дана порода широко використовується для створення більярдних київ. Цінні властивості карельської берези дозволяють використовувати її для виконання запилів (в основному, запили в стилі «корона»).