Меблі з масиву дерева


Ілюстрація:www.woodbekker.com.ua

Читайте також:

 • Кабінет з дерева
 • Меблі з фанери

Меблі з масиву дерева

Сьогодні підприємства по виготовленню меблів пропонують самі різні варіанти під замовлення. І одне з головних питань, яке необхідно вирішити – вибір матеріалу. У цій статті ми спробуємо розібратися в тому, які переваги і недоліки присутні у найбільш популярних меблевих матеріалів:

 • ДСП
 • МДФ
 • масиву дерева

Меблі з ДСП і МДФ, якщо порівнювати з гарнітурами, які зроблені з масиву дерева, відрізняється незаперечною перевагою – більш прийнятною вартістю. Меблеві гарнітури, які виготовляються з цілісного масиву дерева, наприклад, дуба, вільхи, горіха, бука, є в певному роді класикою, яка завжди буде в моді. Кращі інтер’єри були створені та створюються саме за допомогою елементів таких меблів. Предмети меблів з масиву – це класичний приклад оформлення інтер’єру, вона зробить обстановку теплою і затишною. Адже вироби з дерева відрізняються красою, природністю, екологічною чистотою, вони можуть повністю змінити будь-який будинок і наситити його позитивною енергетикою.

Меблеві підприємства, що роблять кухні з масиву виділяють такі переваги:

 • натуральні матеріали
 • індивідуальний підхід до кожного клієнта
 • ідеальне якість випущених кухонних шафок
 • ексклюзивні дизайнерські рішення
 • необмежений період експлуатації

Також можна відзначити чотири характеристики натуральної меблів, в яких вироби з ДСП, ні вироби з МДФ поки не можуть скласти їй конкуренцію:

 • екологічність. Вироби з масиву дерева, не мають хімічних домішок, а значить, не можуть завдати шкоди вашому здоров’ю.
 • практичність. Є думка, що дерево дуже примхливий матеріал, тим не менш, саме внаслідок своїх природних властивостей воно володіє підвищеною стійкістю до вологості, гнилі, ніж вироби з ДСП або МДФ.
 • естетичність. Сьогодні поверхню МДФ може повністю імітувати дерево. Однак, це ж просто імітація. А краще ліжка з дерева може бути тільки ліжко з рідкісної породи дерева.
 • енергетика дерева. Всім відомо, що дерева діляться з людиною чистою енергією природи. Наприклад, дуб – допомагає знайти ясні думки, і силу, а бук – приносить заряд підбадьорливої енергією, чого не можна сказати про ДСП. А ось те, що формальдегідні смоли, що входять до складу плити ДСП і виділяють газ у повітря, викликає депресію – це вчені вже довели.

Меблі з масиву, МДФ

МДФ – це деревноволокниста плита, що має середню щільність. Волокниста плита створюється з відходів деревообробної промисловості або з лісу, який підлягає вирубці. Ці матеріали подрібнюються в маленькі кубики, після чого їх обробляють пором, який подається під високим тиском, і далі кубики направляються на диски терткової машини. Перетертий матеріал відправляється на сушку і подальшу склейку. Частинки дерева склеюються парафіном або лігніном, тому МДФ являє собою виключно екологічний матеріал. Ціна МДФ вище, ніж ДСП, але в даному випадку не потрібно економити. Перш за все, з МДФ не виділяються небезпечні для здоров’я речовини. Крім цього, міцність МДФ майже на 100% вище, ніж у ДСП.

Недоліки МДФ:

 • МДФ – легко займистий матеріал,
 • часто плити МДФ характеризуються низькою опірністю вологи,
 • схильність до механічних пошкоджень.

Меблі з масиву дерева і шпони

Якщо ви шукаєте розумний і вигідний компроміс, тоді кращим вибором стане меблі та оздоблення з шпони. Шпон – тонкі листи деревини, які знімаються з розпилюванням колоди або лущенням. Плюсами виробів з шпону можна назвати більш повільне старіння в порівнянні з натуральним масивом, практичність і зручність. Крім того, натуральний шпон виглядає як дерево , тобто має високу естетичну привабливість.

Шпон – це золота середина між ДСП масивом. Шпон більш дорогою, ніж меблі з ДСП, однак набагато дешевше натуральної меблів. У теж час, декоративні властивості шпону можна порівняти з масивом. З цієї причини меблеві фабрики використовують шпон для виготовлення ліжок, гардеробних, кухонь. Наприклад, ліжко з шпону виглядає як виріб з масиву дерева, тому що в ній немає швів на ребрах деталей, а ось в ДСП вони дуже помітні.

Висока ступінь зносу кухонних гарнітурів з шпону досягається за допомогою покриття поліуретановими ґрунтами і лаками. Після чого виходить надійний предмет, який не боїться подряпин, вологи і перепадів температури. Крім цього, меблі з шпону може перебувати під прямими сонячними променями, вона не розсихається.

Як доглядати за меблями з масиву дерева і шпони

 • відразу після покупки потрібно протерти всю меблі зовні та всередині м’якою сухою тканиною, в особливості, якщо доставка здійснювалася в зимовий період,
 • кілька разів на місяць доцільно скористатися спеціальними поліролями для дерев’яних виробів, наприклад, Pronto, однак варто уважно вивчити інструкцію перед застосуванням,
 • щоб видалити харчові забруднення і рідини можна використовувати вологу, добре віджату ганчірку, після чого обов’язково протерти м’якою тканиною.

Набувають вироби з масиву дерева люди, які віддають перевагу вишукану й елітну атмосферу. Кухні, гардероби і навіть полички у ванну і масиву підкреслюють не тільки смак, але і статус. Добре продумані елементи меблів з масиву в інтер’єрі створять розкішну і респектабельну атмосферу у вашому домі. Крім стандартних порід дерева, наприклад, бука, дуба, вишні, горіха, багато компаній пропонують і більш цінні породи дерева, наприклад, червоне або ебенове дерево, палісандр, венге.

Технологія фабричного виготовлення