Навчальний куточок дому – меблі для школяра


Такий комплект меблів, зроблений з міцної деревини, легко складається і розкладається. Він займе в квартирі зовсім мало місця. Наприклад, в розкладеному положенні його можна встановити на площі менше 1 м2, і він не потребує багато місця в дитячій кімнаті. Натомість малюки можуть писати і малювати не тільки за столом, партою, але й на грифельній дошці. Таких легше підготувати до занять у школі.

Домашній майстер може зробити цей навчальний куточок для своїх дітей чи онуків, щоб допомогти їм вже в дошкільному віці привчатися до школи. У навчальному куточку вони зможуть займатися і коли підуть в школу.

Шкільний куточок складається з трьох частин: грифельної дошки, повішеною між двома стійками (вона може змінювати кут нахилу і має висувну робочу поверхню); сидіння-лави і поручня, який з’єднаний з лавою і стійками дошки на поворотних дерев’яних стрижнях, що дозволяють складати і розкладати всю конструкцію.

В розкладеному положенні спинка сидіння і поздовжній поручень Н становлять дві сторони шкільного куточка, а з’єднання на стрижнях лави, поручня, грифельної дошки забезпечує стійкість конструкції.

Ближніх частинах стійок лави фрезерної машинкою роблять трапецієвидні вибірки глибиною 10 мм і довжиною 110 мм. Виходять дві ніжки-опори довжиною 45 мм кожна.

Стійки, сидіння і спинку з’єднують на шкантах з клеєм.

Поручень складається з шести деталей. Дві нерухомі центральні опори з’єднують верхню і нижню поперечини поручня. Дві бічні опори з глухими отворами для стрижнів становлять поворотний механізм, що з’єднує сидіння лави і стійку грифельної дошки. На внутрішніх сторонах перекладин поручня роблять відповідні глухі отвори 030 мм для стрижнів.

Використаний для створення навчального куточка пиломатеріал не повинен виділяти в приміщення шкідливих випарів. В ідеальному випадку деталі куточка можна обробити восковою мастикою і періодично натирати меблевими очисними складами і політурами рослинного походження.

Крайки всіх деталей закруглюють, а поверхні ретельно обробляють наждачним папером і стрічковою шліфувальною машинкою. Ця робота не викличе складнощів, якщо застосувати дриль з насадкою, закріпленої на вертикальному штативі. Точна розмітка і збірка буде забезпечена при використанні свердлильного кондуктора і маркерів.

Всі з’єднання виконані на шкантах з вініловим клеєм, надлишки якого відразу, перш ніж клей засохне, витирають вологою ганчіркою.