Дерев’яний декор


Ілюстрація:homester.com.ua

Сьогодні деревина в інтер’єрі сильно відрізняється від того, якою бачили її наші батьки. У 21 столітті дерев’яний декор виглядає менш обробленим і при цьому більш фантастичним. Ще десяток років тому ніхто і не уявляв, що деревину можна залити рідким склом і отримати унікальний стіл. У цій статті ми розповімо про те, як вигідно підкреслити інтер’єр в своєму будинку декором з дерева.

Створення сучасного інтер’єру не завжди передбачає використання сучасних матеріалів, найчастіше дизайнери користуються новими методами для обробки давно відомих і улюблених каменю, скла і дерева. Деякі дизайнери вміло поєднують всі ці матеріали з отриманням справжніх шедеврів.

Стилі інтер’єру

Натуральні і теплі відтінки деревини гармонійно вписуються в різні стилі інтер’єрів, від класики і мінімалізму, до хай-тека. Дерево є природним і податливим матеріалом, воно здатне приймати самі різні форми, а також привабливо виглядає в різних колірних відтінках, зберігає тепло і заспокоює. Всі ці фактори істотно підвищують популярність дерев’яного декору.

Декор з дерева володіє великою кількістю переваг. Котедж, в інтер’єрі якого гармонійно підібрані різні дерев’яні декоративні елементи є красивим, сучасним екологічним і житлом, у якому власники відчувають себе комфортно і затишно.

Найкраще деревина поєднується з предметами меблів, які створені в світлих тонах з хромованими елементами, великими вітражними вікнами, скляними предметами, шкірою, металом. Крім цього, дерев’яний декор чудово поєднується з каменем і цеглою.

Стильні деталі разом з натуральною деревиною створюють неперевершений ефект.

Деревину можна застосовувати в абсолютно різних формах і обсягах. Популярністю користуються як необроблені, так і підготовлені, декоровані елементи. Однак, важливо правильно розставити акценти і не перевантажити кімнату. Далі наведемо конкретні приклади використання деревини в різних стилях:

  • класичний стиль. В цьому стилі дизайнери використовують якісні матеріали у всіх деталях. Статуетки, панно, картини у дерев’яних рамах, ліпнина, молдинги, дзеркала, люстри з підвісками — все це невід’ємні елементи декору в класичному стилі. І всі вони відмінно виглядають в дерев’яному виконанні
  • стиль модерн. В даному стилі деревина – один з основних матеріалів. З дерева можуть виготовлятися стінові панелі, паркет, предмети меблів з масиву та інші елементи декору з різним ступенем обробки
  • сучасні урбаністичні стилі. Конструктивізм, мінімалізм і хай-тек, відрізняються прийомами оформлення, проте реалізують один принцип: утилітарне призначення предмета його ж і прикрашає. Деревина в сучасних інтер’єрах знаходить суворий і величний або навпаки, нарочито скромний вигляд, залишаючись відмінним дизайнерським рішенням
  • стиль еклектика. Даний стиль є вільним і креативним, в ньому цінується гармонійне поєднання різних декоративних елементів і використання різних стилістичних рішень. Саме деревина розставить потрібні акценти в еклектичному стилі
  • етнічний стиль. Етнічний стиль – це інтер’єр, оформлений відповідно до національних традицій певного народу. Це може бути африканський, східний, Європейський, прованс, китайська та інші. Деревина в етнічному стилі займає особливе положення.

Як використовувати декор з дерева

Одним з часто використовуваних методів застосування деревини в інтер’єрі модно назвати акцент у вигляді дерев’яної стіни. Така стіна досить ефективно виглядає, як в спальні (в ролі узголів’я ліжка), так і в інших кімнатах. Цей прийом деяким людям здається трохи аскетичним і простим, проте саме в цьому і полягає його принадність. Деревина підкреслює теплу атмосферу будівлі, а також заспокоює думки і навіває спокій.

Якщо у вашому помешканні присутній камін або навіть фальшкамін, то поліна стануть відмінною прикрасою всього інтер’єру. І навіть повна відсутність каміна не зупиняє дизайнерів. В останні кілька років модні журнали рясніють інтер’єрами, які прикрашені в’язками дров. Дуже добре ця прикраса вписується в еко-стиль, скандинавський, і інші стилі, в яких на першому місці природні матеріали.

Дерев’яні меблі відрізняється тривалим періодом служби, вона виділяє кисень і здатна створити унікальний і корисний мікроклімат. Жити в будинку з такою меблями дуже корисно, особливо дітям. Деревина відмінно поєднується з іншими матеріалами. Такі меблі можна назвати вигідним придбанням, яке дуже довго не буде мати потребу в ремонті та реставрації. Меблі з масиву сосни або дуба виглядає дуже колоритно.

Дерев’яний різьблений декор

Різьблений декор з дерева завжди користувався популярністю і був предметом дорогого інтер’єру. Проте виготовлення різьблених дерев’яних предметів було дуже трудомісткою справою. Але розробка верстатів з ЧПУ, які програмуються будь керуючими програмами, дала можливість в короткі терміни отримувати дуже складні і унікальні дерев’яні елементи. Сьогодні накладні різьблені елементи, витончені статуетки та інші елементи декору створюються гарантовано ідеальної якості. Меблі, декорований різьбленими елементами, набуває індивідуальність.

Різьблений декор надає найширші можливості для створення оригінальних дизайнерських проектів. Багато компаній, що займаються виготовленням меблів, застосовують в своїй роботі елементи, створені за спеціальним замовленням на верстатах з ЧПУ.