
Ілюстрація:elgreco.pro
Натуральне дерево у вигляді масиву або шпони різних сортів, внаслідок високих естетичних і експлуатаційних властивостей, вже багато десятиліть широко застосовуються для обробки інтер’єрів житлових будинків і квартир. Тим не менш, з тих чи інших причин, використання цього матеріалу буває недоцільним, а інколи навіть неможливим. У таких випадках фахівці з опоряджувальних робіт виконують абсолютно реалістичну імітацію дерева з полімерної глини, декоративної штукатурки або навіть фарби. У даній статті ми розглянемо се три методу. Після прочитання цієї статті ви точно будете знати, як зробити імітацію дерева і які інструменти для цього знадобляться.
Натуральне дерево у вигляді масиву або шпони різних сортів, внаслідок високих естетичних і експлуатаційних властивостей, вже багато десятиліть широко застосовуються для обробки інтер’єрів житлових будинків і квартир. Тим не менш, з тих чи інших причин, використання цього матеріалу буває недоцільним, а інколи навіть неможливим. У таких випадках фахівці з опоряджувальних робіт виконують абсолютно реалістичну імітацію дерева з полімерної глини, декоративної штукатурки або навіть фарби. У даній статті ми розглянемо се три методу. Після прочитання цієї статті ви точно будете знати, як зробити імітацію дерева і які інструменти для цього знадобляться.
Імітація текстури дерева штукатуркою
Справжній майстер – штукатур може відтворити за допомогою простих інструментів і штукатурки структуру і фактуру будь-якого обробного матеріалу, і навіть дорогих сортів деревини. Декоративна штукатурка під дерево є одним з улюблених рішень дизайнерів. На перший погляд робота може здатися дуже складним, проте якщо розібратися, все дуже просто.
Імітація під дерево за допомогою декоративної штукатурки передбачає створення:
- текстури деревини різних сортів в поздовжньому розрізі
- текстури в поперечному розрізі
- структури дерева, изъеденной жуком – шашіль
- стилізація деревної кори
- структури скам’янілою деревини.
Від обраного дизайну залежить матеріал, набір інструментів і техніка реалізації робіт.
Для такої робота підійде будь-яка за складом штукатурка:
- цементно – піщана
- цементно – вапняна
- гіпсова
- акрилова
- силіконова.
Для того, щоб вийшла імітація кори дерева або фактура короїд, варто купувати готову структурну штукатурку, в якій присутній грубозернистий наповнювач. За допомогою цього матеріалу ви отримаєте особливо рельєфний малюнок.
Дуже зручно використовувати готові маси з акрилу і силікону. Такі склади не застигають протягом тривалого часу, у порівнянні з вапняними або гіпсовими сумішами, а значить, ви зможете писати роботу у разі виявлення недоліків.
Для виконання робіт вам знадобляться такі інструменти:
- шпателі різних розмірів і форм. Знадобляться як металеві, так і гумові, гребінчасті з прямим лезом, гнучкі і жорсткі
- шпателі ракло, мають різні насічки на лезі
- кельма
- валики, що мають рельєфні малюнки на поверхні
- кисті, мають жорсткий ворс.
Дуже зручний у роботі і цікавий японський гумовий шпатель, одна поверхня якого призначена для створення рельєфу поздовжнього зрізу, друга – для створення сучків та річних кілець.
Проте, необов’язково купувати дорогі професійні інструменти, якщо у вас невелика територія для обробки. Дорогі тіснені валики можна замінити простими малярськими, обмотавши їх підручними матеріалами – нитками, скотчем, поліетиленовою плівкою, фольгою. Нерівномірні складки додадуть рельєфний малюнок, який дуже схожий на поздовжній зріз деревини.
Перед тим, як приступати до виконання роботи, варто обов’язково спробувати на шматку картону — нанести штукатурку і зробити бажаний рельєф.
Порядок робіт зі створення фактури деревини за допомогою штукатурки приблизно такий:
- покрити невеликий шматок стіни штукатурним розчином за допомогою кельми з нержавіючої сталі, розрівняти до отримання шару товщиною 3-6 мм Шпатель допоможе вам максимально загладити поверхню
- за допомогою будь-якого предмета: жорсткої взуттєвої щітки, спеціальної кисті з жорсткою щетиною або професійного гумового валика нанести хвилясті борозни. При цьому тиснути на інструмент потрібно нерівномірно. Борозни можуть бути спрямовані вертикально, горизонтально або під кутом. Інструмент потрібно очищати після кожного проходки. Перед кожною наступною операцією дайте штукатурці трохи підсохнути
- тепер можна затерти стіну гладким твердим шпателем паралельно рельєфу, щоб сформувати глянцевитую поверхню і просушити 30 хвилин
- підготовлену і отколерованную в потрібний відтінок ґрунтовку розподілити по стіні валиком або пензлем. Саме кисть допоможе грунтовці проникнути у всі борозни рельєфу. Стіну потрібно залишити просихати, згідно інструкції на упаковці грунтовки
- покрити фінішним шаром фарби, просушити
- за допомогою спеціального шпателя загладити поверхню.
Перераховані вище дії допоможуть вам оформити цілу стіну або невелике панно.
Переваги штукатурки:
- не горить
- з нею легко працювати
- не віднімає простір кімнати
- її ціна в кілька разів менше дерев’яних панелей.
Імітація дерева за допомогою полімерної глини
Полімерна глина – це помірно м’який пластичний матеріал, в основі якого полівінілхлорид, полимеризующийся при температурі від 100 до 130 °С, з втратою своїх пластичних властивостей. Даний матеріал дуже схожий на пластилін. Купити його можна невеликими брусками, а кількість відтінків просто величезна. Крім цього, варто відзначити, що ціна цього матеріалу більш ніж доступна.
Порядок роботи з полімерною глиною наступний:
- дістаньте з упаковки кілька відповідних за кольором брусків полімерної глини
- відріжте від кожного рівні однакового розміру шматки
- кожен шматочок глини потрібно ретельно розім’яти, і скачати з кожного їх них ковбаску
- отриману ковбаску нарізати на кілька дрібних часточок. Всю отриману нарізку перемішати між собою в хаотичному порядку і розкласти невеликими купками по 4-5 штук.
окремо взяті шматочки кожної купки ретельно зліпіть між собою до утворення декількох кульок однорідного кольору. Всі отримані кульки розкачайте в тонкі пластинки товщиною не більше 2 мм і укладіть стопкою в довільному порядку
- у отриманої стопки рівно обрізати краю, розрізати її навпіл. Далі покласти дві половини один на одного і закоткувати. Щоб отримати найбільш відповідний вам малюнок, число операцій розрізання, складання і прикочування ви повинні підібрати самостійно
далі шаруватий блок полімерної глини розрізають на велику кількість смужок завтовшки 2-3 мм, і з’єднують їх між собою
- всі смужки викладають зрізами вгору і розкачують до отримання однакової товщини і досягнення імітації потрібної текстури поверхні деревини.
Головною перевагою такого методу можна назвати той факт, що подібна імітація балки з дерева або поздовжнього зрізу натуральної деревини дає можливість отримати потрібний колір і внутрішню текстуру матеріалу без додаткового нанесення фарби.
Імітація дерева фарбами
Імітація дерева своїми руками може бути здійснена за допомогою способу, який застосовувався ще в Римській імперії і був дуже популярний в кінці XIX століття. Протягом довгого часу цю роботу можуть виконувати тільки висококласні майстри. Але в останні роки цей спосіб знову набирає популярність, внаслідок появи особливого інструменту – рокера. Імітація структури дерева за допомогою цього інструменту відрізняється особливою реалістичністю.
Щоб створити покриття, що імітує текстуру дерева, потрібно глазур більш густої фарби нанести на перший шар слабоглянцевой латексної емалевої фарби. Рокером протягнути по вологій глазурі, рухаючи рокер вперед і назад. Таким чином ви отримаєте видовжені овальні сліди, що імітують візерунки деревини.
Спочатку спробуйте цю техніку на великому аркуші картону, поки у вас не вийде більш реалістична картина. Крім цього, ви зможете перевірити підсумкове фінішне покриття до того, як використовуєте цю техніку для реалізації серйозного проекту.
Для створення враження дерев’яного паркету, потрібно нанести на перший шар сітку з квадратів зі стороною 10 або 20 див. Можна сцентрировать малюнок або почати в одному кутку з цілого квадрата. Закрийте через один квадрати в сітці і покривайте по черзі в горизонтальному і вертикальному напрямках.
Для роботи вам знадобиться:
- кисть зі штучною щетиною, аплікатор з губкою або малярний валик. Цими інструментами ви нанесете перший шар
- кисть зі штучною щетиною для покриття глазур’ю
- рокер для імітації деревного візерунка
- м’яка щіточка з натурального ворсу
- олівець, лінійка, стрічка малярна, маленький шпатель. Ці інструменти допоможуть вам нанести декоративне покриття, що імітує паркет
- слабоглянцевая латексна фарба емалева. Її ви нанесете першим шаром
- художня акрилова фарба. Крім цього, підійде латексна фарба для глазурі
- загущувач для акрилової фарби
- ганчір’я
- напівматове або сильноглянцевое прозоре фінішне покриття. Підійде для цього і прозорий аерозольний акриловий герметик.
Підсумковий відтінок покриття буде залежати від спільної дії першого шару і шару глазурі. Для цього важливо, щоб перший шар був світліше, а закриває його глазур більш темного відтінку. Для першого шару відмінно підійдуть наступні відтінки:
- сієна натуральна
- червона окис заліза
- палена сієна
- палена умбра
- бежеві відтінки.
В якості глазурі варто використовувати:
- палену умбру
- чорний
- червону окис заліза
- палену сієну.
Склад глазурі для покриття:
- 2 частини художньої акрилової фарби або латексної фарби потрібного блиску
- 1 частина згущувача для акрилової фарби.
Порядок виконання роботи:
- нанести перший шар слабоглянцевой латексної емалевої фарби вибраного відтінку. Для цієї роботи скористайтесь пензликом або аплікатором з губкою. Зачекайте, поки фарба просохне
- змішайте глазур для нанесення декоративного покриття. Аплікатор з губкою або кисть з штучною щетиною допоможе вам нанести поверх першого шару рівний шар глазурі. Працюйте з невеликим ділянками поверхні
- тепер треба провести по вологій глазурі рокером, щоб створити імітацію деревної текстури дерева. Працюйте повільно і акуратно. Цю роботу треба повторювати для створення наступних рядів, змінюючи відстань між овальними слідами. За допомогою сухої дрантя витирайте, при необхідності, що скупчився на інструменті глазур. Вибірково на деяких рядах проведіть по глазурі не самим рокером, а стороною з гребінкою або пазами. Таким чином, ви отримаєте безперервно тягнуться волокна деревини
- до повного висихання глазурі потрібно обробити поверхню сухою м’якою щіткою з натуральною щетиною (шириною 7-10 см). Не натискаючи проведіть пензлем у напрямку волокон деревини для пом’якшення отриманого покриття. При необхідності прибирайте з кисті зайву глазур. Зачекайте поки глазур висохне.
Варіантів створення такого покриття може величезна кількість. Все залежить від вашої фантазії.