
Міжкімнатні двері, особливо виготовленні з масиву натуральної деревини, допомагають створити відчуття усамітнення, захищеності, затишку, теплої атмосфери, вдома чи на роботі, в кабінеті чи в санвузлі. Сьогодні на вибір покупця представлено найрізноманітніші типи дизайну та технічних модифікацій дверей. Ви можете замовити міжкімнатні двері будь-якого розміру, відтінку. За вартістю двері будуть відрізнятись від економ-класу до преміум. Кожні міжкімнатні двері матимуть свої переваги і недоліки в рамках певного інтер’єру і особливостей приміщення. При виборі міжкімнатних дверей дуже важливо враховувати всі без заперечення особливості простору. У деяких квартирах, будинках, краще виглядатимуть глухі двері, в інших, набагато гармонічніше впишуться заскленні двері, які не перешкоджатимуть доступу в приміщення природного світла.
Вибираючи двері для своєї квартири або заміського будинку, необхідно врахувати безліч важливих параметрів. По-перше, двері повинні гармонійно вписуватися в загальну стилістику інтер’єру, по-друге, бути надійними в експлуатації та безпечні для здоров’я, тобто вироблені з екологічно чистого матеріалу, натуральної деревини, ну і, по-третє, бути прийнятними за ціною.
Процес установки й монтажу міжкімнатних дверей, складний і, як правило, не швидкий. Він потребує певних профільних знань й навичок від монтажника. Ви можете витрачати час і сили, вишукуючи в інтернеті рекомендації по самостійній установці, можете економити і найняти звичайних різно-робочих, можете сяк-так впоратися своїми силами. Але чи хочете Ви, щоб на дверях, стінах, наличниках і дверній коробці залишилися сліди від спроб і помилок? Як кажуть, є багато способів розбити сад, кращий з них — довірити це садівнику. Встановлення дверей теж варто довірити професіоналам. Від того, як буде проведений монтаж дверей, залежатиме їх подальше функціонування. Якщо Ви раніше вже здійснювали установку міжкімнатних дверей, і знаєте усі тонкощі робочого процесу, то черговий монтаж виготовлених з натурального масиву дверей не буде для Вас неочікуваним стихійним лихом. Головне, згадати послідовно всі етапи, адже навіть найменші порушення, допущені при монтажі міжкімнатних дверей, можуть привести до проблем при їх подальшій службі й експлуатації. Не можливо без жалю дивитися, як витонченні міжкімнатні двері, встановлені неправильно, псують загальну картину в інтер’єрі приміщення, скриплять, зачіпають або навіть не входять в отвір.
Перш ніж починати монтаж міжкімнатних дверей з масиву натурального дерева, важливо підготувати робоче місце, адже в збирання дверей, в яку входить врізка фурнітури, і збір коробки вимагає можливості розташувати двері в горизонтальному положенні. В деяких випадках після доставки дверей необхідно, щоб двері якийсь час побули у квартирі, тобто адаптувалися в кімнатній температурі. Установка міжкімнатних дверей починається з демонтажу старих. Важливо акуратно демонтувати їх, не пошкодивши стіни і кріпильні елементи, які можливо ще можуть знадобитися. Далі робляться необхідні виміри, і в нові двері врізається фурнітура. Врізання фурнітури правильніше всього довірити професіоналам, це допоможе уникнути деяких проблем при подальшій експлуатації. Від петель залежить легкість повороту дверей і довговічність їх експлуатації. Тому краще всього використовувати петлі з підшипниками чи плаваючі петлі. Існують також петлі зі сталевою кулькою, яка перешкоджає їх стиранню. Для установки міжкімнатних дверей зазвичай використовують дві або більше роз’ємних петлі. Це дуже зручно, тому що при необхідності двері можна легко зняти з петель, не відкручуючи їх.
Установка дерев’яних дверей (полотен)
Завершивши всі підготовчі монтажні роботи по встановленню коробу, починається власне установка дерев’яних дверей. Вставте полотно з урахуванням розмірів петель у лутку, перевірте, чи рівномірно по відношенню то лутки закриваються двері. Встановіть додаткові розпори трохи нижче ручки й на рівні верхньої пари петель. Після встановлення всіх розпірок ще раз перевірте зазори між дверної коробкою і дверним полотном. Перевірте рівнем вертикальність лутки. У відкритому положенні дверного полотна, двері не повинні відкриватися або закриватися самовільно. заповніть простір між коробкою й стіною за допомогою вмісту балона монтажної піни, попередньо потрібно очистити проріз від пилу й бруду нанесеного в процесі свердління й монтування несучих елементів, для забезпечення кращого зчеплення між бетоном і піною. Монтажна піна при застосуванні традиційного способу установки міжкімнатних дверей з масиву натурального дерева, використовується тільки в якості теплоізоляційного матеріалу й додаткового заповнювача. Силовими стримувальними елементами виступають дюбелі, шурупи, анкери, болти, шурупи з головкою під ключ.
Якщо ви збираєтеся закріплювати дверну коробку тільки монтажною піною, знайте, що коробка з часом деформується й двері можуть просто випасти в сторону їх відкривання. І піна буде цьому виною, адже вона міняє об’єм залежно від вологості і температури повітря. Піна — матеріал певною мірою отруйний, тому при її використанні дотримуйтесь правил техніки безпеки, обов’язково робіть це в провітрюваному приміщенні. Вона може пошкодити лак на лутці, щоб уникнути такого акуратно проклейте лутку дверей малярським скотчем, котрий можна буде демонтувати разом із зайвою піною після обрізки. При висиханні монтажна піна, від дії повітря, збільшується у власному об’ємі в декілька разів, врахуйте це при подальшій установці. Залиште лутку до повного висихання піни, приблизно на десять дванадцять годин, потім акуратно витягніть а ще краще обріжте клини, зніміть розпірки і зріжте ножем висохлу піну.
Вішаючи полотно, необхідно перевірити зручність відкривання і закривання дверей, з цим не повинно бути ніяких труднощів. На заключному етапі можна встановити лиштву (наличник) для міжкімнатних дверей. Наличник допоможе приховати всі похибки при монтажі дверей, а також надати конструкції завершеного вигляду.
Установка лиштви (наличників)
Робити прирізку і установку лиштви слід після установки дверної коробки в дверний проріз. Установка його починається з вибору необхідної довжини. Прикладіть деталі лиштви до місця монтажу, зробіть розмітку і відпиляйте під кутом 45 градусів. Проробіть цю операцію в наступній послідовності: ліва частина, верхня, права. Наличник відпилюють і закріплюють на цвяхи або шурупи, попередньо просвердливши отвір під цвяхи діаметром +1мм від діаметру цвяху й -1мм від діаметру шурупу, можливий варіант приклеювання лиштви до дверної коробки відповідними типами клеєвих сумішей. Правильно встановлений наличник не повинен заважати відкриванню дверей і його слід встановлювати як можна далі від полотна, зберігаючи при цьому правильні пропорції й естетичність вигляду.
Врізання фурнітури
Які би не були красиві двері, фурнітура доповнить їх красу і розставить потрібні акценти. Головний декоративний елемент міжкімнатних дверей — це правильно підібрані ручки і петлі. Тому варто уявити собі в голові їх зовнішній вигляд і підійти до вибору відповідально, адже Вам доведеться бачити їх кожен день. Основа всієї конструкції — петлі. Саме за допомогою петель дверне полотно кріпиться до коробки і фіксує двері. Петлі несуть весь тягар ваги міжкімнатних дверей, для дверей виготовлених з масиву натурального дубу товщиною понад 5 см може знадобитись встановлення подвійних петель зверху, для додаткового утримання й забезпечення запасу навантаження дверного полотна на лутку.
Тому зверніть увагу на кріплення петель і матеріали, з яких вони зроблені: міцна сталь забезпечить надійне відкривання дверей, захистить від провисання полотна, а також позбавить від дратівного скрипіння. Пройшли ті часи, коли петлі в міжкімнатних дверях мастили маслом, щоб ті не видавали неприємних звуків. За нинішніх технологій Ви можете використати петлі з шарнірами, підшипниками, плаваючі петлі. Вмонтувавши двері, Ви можете зовсім не помічати петель. Їх виробництво настільки пішло вперед, що вже з’являються невидимі, внутрішні петлі. Зазначте, що такі «заховані» петлі додають легкості й елегантної технічності всій конструкції дверного блоку. Складається відчуття, що міжкімнатні двері відкриваються і закриваються на невидимій опорі. Проте якщо Ви все-ж віддасте перевагу класичному варіанту виконання петель, то варто це зробити в тон дверних ручок.
Ручки для міжкімнатних дверей з натурального дерева, виконують кілька ролей. По-перше, це своєрідний важіль для відкривання-закривання дверного полотна. По-друге, додатковий декоративний елемент. По-третє, це механізм блокування небажаних відвідувань простору за дверима. При виборі покупцеві залишається задуматися про форму і матеріали. Потрібно уявити собі, яку модель ручки захочеться чіпати постійно і бачити на своїх міжкімнатних дверях. При виборі потримайте кожен комплект дверних ручок в руках. Як правило, хромовані ручки виявляться легкими, латунні — слизькими, дерев’яні ручки можуть не сподобатись шорсткістю поверхні але обов’язково вони Вам імпонуватимуть природнім теплом й відчуттям натурального матеріалу. Можливий і такий варіант, що Ви віддасте перевагу ручкам з пластмаси. Різноманіття форм пластмасових ручок сьогодні може тільки здивувати. Проте не забувайте, що пластмаса котра була використана у виробництві повинна відповідати екологічним і санітарним нормам. Інакше такі ручки стануть небезпечним елементом в інтер’єрі Вашого будинку чи квартири, здатним викликати подразнення шкіри й отруєння легень при виділенні шкідливих газів від взаємодії з теплом або сонцем. Якщо продавець не може Вам надати документів, що спростовують ці побоювання відмовтесь від використання таких ручок на користь металевих чи дерев’яних.
Догляд за між-кімнатними дверима з масиву натурального дерева.
Незалежно від того встановлено міжкімнатні двері з масиву, у вологому або в звичайному приміщенні, необхідно ізолювати елементи дверної коробки, лиштви та порогу від вологи. Для цього по всій довжині потрібно нанести силіконовий герметик. Якщо цю процедуру не провести, при попаданні вологи на деталі їх нижня частина буде руйнуватися в процесі гниття.
Міжкімнатні двері, як і будь які хороші меблі, вимагають до себе особливого, дбайливого ставлення. Ми рекомендуємо для збереження зовнішнього вигляду дверей застосовувати спеціальні засоби по догляду за виробами з натурального дерева. Намагайтеся не допускати механічного впливу на поверхню дверного полотна, лиштву й лутку. Дерево також негативно переносить контакт з хімікатами, агресивними миючими засобами, кислотами, розчинниками. Це може привести до появи дефектів на поверхні.
Міжкімнатні двері сьогодні — це повноцінний елемент інтер’єру, тому будьте досить обережні при самостійному монтуванні дверей, а при виникненні сумнівів в успіху установки — зверніться до професіоналів. Кваліфіковані фахівці мають цілком необхідний досвід і знання. Особливо це стосується установки розсувних дверей. При установці розсувних дверей потрібно мати не малий досвід. Наша компанія дає гарантію на установку міжкімнатних дверей з масиву натурального дерева. Ми цінуємо своєю репутацією і пропонуємо тільки якісний монтаж дверей.
Ми виготовляємо двері з якісних порід натурального дерева й надаємо в асортименті — двері, петлі, замки, ручки, скло, фіксатори, обмежувачі, закрутки, розширювачі. Укомплектоване замовлення доставляється на Вашу адресу, й монтується нашими висококваліфікованими фахівцями, двері за певних умов можуть бути встановленні за декілька днів, в залежності від загальної кількості дверей і обсягу додаткових монтажних робіт. Ми встановлюємо міжкімнатні двері виготовленні у нас з масиву натурального дерева або шпону. Ціна на професійну установку міжкімнатних дверей входить у ціну виготовлення!