Вироби з деревини


Ілюстрація:SawWood.Ru

Читайте також:

 • Як зробити дерев’яне вікно своїми руками
 • Що можна зробити з фанери своїми руками
 • Що можна зробити з дерева своїми руками
 • Шафа від стіни до стіни своїми руками
 • Моделювання виробів з деревини
 • Іграшки з деревини
 • Правила роботи з дерев’яними заготовками

Сьогодні, в умовах високого рівня розвитку промисловості, дуже важко придумати такий продукт, який можна придбати або зробити на замовлення. Природно, такий предмет буде мати певні параметри, але він позбавлений індивідуальності, яка притаманна виробам, виготовленим власноруч. З велику кількість гілочок, шматочків колод, полін дуже легко створити унікальний виріб, який стане прикрасою будинку. Якщо ви володієте початковими навичками володіння певними інструментами, то якість виробу буде набагато вище. При наявності спеціальних інструментів можна створити вельми практичні вироби з деревини, приміром, шкатулку, вішалку, підставку для полички або обробну дошку.

Моделювання виробів з деревини

Конструювання — важливий етап створення будь-якого предмета своїми руками. Цей процес є етапом проектування і обов’язковою частиною творчого плану.

Конструювання включає такі етапи:

 • візуальне подання предмета
 • створення ескізу, технологічного малюнка або креслення
 • вибір матеріалу
 • виготовлення дослідного зразка предмета або відразу безпосередньо предмета
 • випробування міцності, працездатності.

Якщо після цих заходів виявлені які-небудь недоліки, то доведеться почати спочатку, щоб отримати саме такий виріб, яким ви його собі уявляли.

Унікальне і актуальне виріб, яке продумано з боку безпеки обслуговування і використання, користується більшим попитом і оцінюється більш дорого. Саме тому на виробництві конструктори опрацьовують багато варіантів продукту, поки не отримають найбільш придатний.

Технологічне виріб — це виріб, у виробництві якого витрачено найменшу кількість часу, сил, засобів і матеріалів. Міцний предмет повинен приймати задану навантаження без деформації. Показником надійності є тривалий термін служби. А економічність передбачає відсутність додаткових витрат у процесі використання. Всі перераховані якості є головним принципам конструювання, виробництва і використання предметів з дерева. І саме ці параметри є показником якості отриманого предмета.

Під час конструювання виробів досить важко вибрати для них правильні матеріали, які зроблять продукт міцним і бюджетним.

Мабуть, найважливішим способом конструювання можна назвати моделювання предметів. Модель – це копія виготовляється предмета, яка зменшена або збільшена в декілька разів. Вона створюється для того, щоб розібратися в пристрої і принцип дії.

Всі діти обожнюють створювати моделі будинків, машин, кораблів, паперових літаків. Саме такі вироби є моделями цих пристроїв і машин. Зроблені ними моделі, найчастіше, можуть їхати, плисти, летіти. Модель, як і справжній предмет, створюється на основі ескізів, технічних малюнків і креслень.

Іграшки з деревини

Серед усіх іграшок для дітей дерев’яні іграшки заволоділи окремої нішею і в останні роки набирають колосальну популярність. Відмітними рисами таких предметів є оригінальність і висока вартість. Дерев’яні вироби створюють з високоякісних сортів лісоматеріалів і обробляють виключно натуральними покриттями. Саме тому вартість готового виробу досить висока, проте вони дуже довговічні, міцні, сприяють ранньому розвитку дитини.

Найчастіше для створення дерев’яних предметів використовують такі сорти лісоматеріалів:

 • бук
 • вільха
 • липа
 • клен
 • сосна.

Бук можна назвати найбільш поширеною деревиною для створення виробів з дерева. Лісоматеріали бука відмінно стругаются, обробляються на токарному верстаті, гнуться в розпареному вигляді. Бук відрізняється високою стійкістю на розкол, але низькою стійкістю до розтріскування. Найчастіше з нього роблять ліжка і манежі для дітей. З недоліків варто відзначити схильність до викривлення, тому потрібно обов’язково наносити на такі вироби захисні масла або віск.

Деревина вільхи характеризується легким вагою, м’якою і в’язкої текстурою. Її легко обробляти, шліфувати. Вона не розколюється і не дає тріщин під час сушіння. Торець також легко піддається обробці, його можна використовувати для фронтальної грані іграшки. Лісоматеріали вільхи відмінно підходять для маленьких виробів, наприклад, в інтарсії, де необхідні вставки інших відтінків. Поверхня таких іграшок оксамитова на дотик.

Структура липи схожа з вільхою. Її легко різати, вона не дає тріщин і не розтріскується. Заготовку можна розрізати Дерево має простим гострим ножем. За рейтингом твердості, в якому 50 європейських та екзотичних сортів дерев, липа займає перше місце, тобто вона сама м’яка. З цієї причини її активно застосовують у виробництві різних виробів і дитячих іграшок. Працювати з цим деревом зможе навіть початківець майстер.

Береза також досить популярна серед майстрів. Вона має злегка сірувате, більш щільну і важку текстуру. Часто є вкраплення «родимки».

Осика досить схожа за зовнішнім виглядом на липу. Однак вона має неоднорідну структуру, при усиханні жолобиться. Відрізнити осику від інших порід дерева можна за характерним мрамористым розлучень, і заусеницам.

Кленова деревина піддається різанню складно, однак виріб буде мати рівну і гладку поверхню. Лісоматеріали клена є прекрасною альтернативою липі, як більш м’якою і мнеться, а також берези, яка легко розколюється і погано протистоїть атмосферних впливів.

Такі породи лісоматеріалів ідеально підходять для створення виробів та іграшок, тому що вони характеризуються однорідною міцною структурою, легко піддаються шліфовці, не дають тріщин і небезпечних сколів, які можуть зробити ранки на шкірі.

Окремо варто відзначити хвойні сорти лісоматеріалів. Вони дуже доступні в нашій країні. Сосна досить популярна в будівництві, тому відшукати необхідну заготівлю буде нескладно. Соснові іграшки та вироби мають приємний аромат. Тим не менш, сосна має такі недоліки:

 • колючість деревини
 • смугаста текстура.
 • смола є причиною забивання та затуплення інструментів
 • на ній легко можна зробити вм’ятину.

Крім цього, в магазинах продаються такі дерев’яні іграшки, які виготовлені з фанери. Такі іграшки і поробки носять масовий і стандартний характер, відрізняються величезними партіями виробництва і досить низькою ціною. Легко гнути Фанеру, сорт ФК (не вологостійкий) досить безпечний для здоров’я. Її легко фарбувати, а ідеально гладка поверхня відмінно піддається нанесення малюнка.

Правила роботи з дерев’яними заготовками

Приступаючи до роботи з лісоматеріалами, не варто забувати, що вони — живі. Вони дихають, їх може від чогось покоробиться. В роботі варто дотримуватися таких правил:

 • принесені в будинок лісоматеріали необхідно потримати кілька днів при кімнатній температурі, для природного висихання. Не варто класти їх біля джерел тепла, наприклад, на батарею
 • у разі присутності таких дефектів, як сучки і щербинки, їх варто обробити шпаклівкою по дереву для інтер’єрних робіт. Ви можете вибрати тонований шпаклівку або білу
 • по закінченню сушіння лісоматеріали варто пошкурити наждачним папером у поздовжньому напрямку
 • після грунтовки, фарбування або тонування поверхню потрібно обробити м’якою наждачкою.

Ґрунтами називають додаткові кошти для просочування лісоматеріалів. Вони необхідні для більш рівного шару фарби та лаку. У роботі з липою, і березою можна віддати перевагу народним складам грунтовки з крохмалю або яєчного білка.

Які ґрунти можна використовувати для обробки:

 • картопляний крохмаль ідеально підходить для виробів з липи. Такий грунт відмінно уклеивает пори, а також надає деревині симпатичний білий наліт
 • з яєчного білка також можна зробити грунтом. Потрібно ретельно відокремити білок від жовтка, трохи збити і рукою обмазати заготовку
 • нітролак теж може виступати в якості грунту. Лак необхідно використовувати негустий, в іншому випадку його варто розбавити розчинником No 646 або ацетоном. Після нанесення лаку потрібно обробити виріб дрібною наждачкою
 • акриловий грунт — сучасний матеріал, але безбарвний знайти проблематично
 • грунт-колер є не розведеною водою фарбою. За допомогою нього можна підготувати основу і відразу надати їй потрібний фон.