Укладання ламінату на дерев’яну підлогу


Вирішивши відновити покриття для підлоги і зробивши вибір на користь сучасного обробного матеріалу, в повній мірі імітуючи паркетне покриття потрібно провести ряд підготовчих робіт, щоб потім не довелося зривати ламіновані панелі через надокучливий скрип або через раптове просідання окремих ділянок полу.

Перш за все, укладання ламінату на дерев’яну підлогу починається з укріплення дощатої підстави. Придбайте декілька сотень довгих саморізів і вженіть їх в місця кріплення дощаної основи. Таким чином, відмінно закріпіть фундамент майбутньої паркетної імітації.

Наступним етапом є закриття всієї ремонтованої площі плитами ДСП, товщиною не менше 10 міліметрів. Вже на застелені плити повинна укладатися ізоляційна плівка, і потім ламіновані плиточки.

Під час монтажу враховуйте, що по всьому периметру кімнати повинно залишатися мінімум 8 міліметрів вільного простору. Цього вистачить на те, щоб укладені плиточки трохи розширилися після монтажу, і при цьому не склалося ніяких опуклостей.

Плінтуса повинні монтуватися відразу після того, як остання ламель буде замикатися.

Після того, як роботи будуть закінчені, бажано мінімум добу не навантажувати кімнату частими відвідинами. За цей час кімнатна волога проникне в ламінатну основу, дозволивши їй рівномірно розширитися і закрити відведені їй 5 міліметрів по периметру кімнати.

Для монтажу необхідно користуватися спеціалізованим інструментом – м’яким гумовим молотком і дерев’яним бруском, для якісної підгонки панелей один до одного.