
Ілюстрація:LraTVAKAN.COM
Читайте також:
- Виготовлення корпусних меблів
- Меблевий МДФ
- Ламінований МДФ
- Меблі з фанери
Плитами МДФ вистилають підлогу, обробляють стіни і стелі, виготовляють фасади, стільниці, офісні та домашні меблі, торгове обладнання, двері. Вони популярні у виробництві меблів та інших галузях, які зовсім не пов’язані з будівництвом. Приміром, МДФ застосовується для виготовлення акустичних систем в результаті високого рівня шумопоглинання та звукоізоляції.
Вироби з МДФ володіють високою стійкістю до вологи, вони не змінюють форму при дії температури, а також стійкі до механічних впливів. З цих та багатьох інших причин, МДФ широко використовується при виготовленні кухонних гарнітурів, тому що прекрасно переносить дію кухонного пара, не коробиться і не набухає. МДФ володіє високою опірністю до механічної дії, що дає можливість застосовувати цей матеріал для меблевих фасадів. Крім того, їй притаманна стійкість до різних видів грибів і мікроорганізмів, тому така плита гігієнічна і безпечна у використанні. Поверхню МДФ легко обробляти, можна надати різну форму.
МДФ можна:
- фарбувати
- ламінувати
- шпонировать
- покривати лаком і емаллю.
Меблеві фасади з МДФ
Причини, по яких варто вибрати меблеві фасади з МДФ
- мінус 60-70% від вартості масиву дерева
- найрізноманітніші методи обробки, з можливістю створення красивої фільонки, закруглених кутів
- висока вологостійкість, меблі з МДФ можна встановлювати в приміщеннях з відносною вологістю до 80%, а меблі з масиву дерева тільки 60%
- стійкість до різних видів грибків і мікроорганізмів
- у виробництві МДФ використовується парафін і природні зв’язувальні речовини в міжволоконній взаємодії (лігнін), а значить така меблі екологічні.
Фарбовані фасади покривають трьома шарами лакофарбових матеріалів – ізолятором, грунтом, фарбою, лаком. У процесі фарбування виробів з МДФ здійснюється шліфування, матировка та інші маніпуляції після кожного шару лакофарбових матеріалів. В самому кінці застосовується полірування. Її проводять теж в кілька стадій, кожна з яких знижує розмір зерна шліфувальних матеріалів. В результаті цього виходить дзеркальний блиск, яким відрізняються фарбовані глянцевий МДФ фасади.
Фарбовані МДФ фасади можуть бути:
- матовими
- напівматовими
- перламутровими
- глянцевими
- кольори металік.
Головні достоїнства пофарбованих фасадів МДФ:
- витривалість до вологості
- витривалість до перепадів температур, прямого сонячного світла
- величезна різноманітність відтінків і їх поєднань.
Друга різновид фасадів МДФ – це плівкові фасади, вони обклеюються плівкою ПВХ. Плівка ПВХ являє собою одностороннє покриття, що наноситься за вакуумної технології на лицьову частину фасаду. Фасади з плівкою ПВХ виробляються матовими та глянцевими.
МДФ використовують у виробництві шаф, а саме, фасадів з різьбленням. Під час обробки утворюється стружка, а пил, отже, цей матеріал ідеально підходить для фрезерування порожнин різної глибини, криволінійних отворів та інших криволінійних форм.
Меблева плита МДФ
МДФ плита є різновидом плит ДВП. Вона володіє прекрасними характеристиками і широко застосовується. Цей матеріал виготовляється таким чином, що вміст шкідливих формальдегідних смол вкрай низька, його можна порівняти з виділеннями формальдегідів натуральними матеріалами. В результаті більш дрібною і однорідної текстури, а також особливою технологією виробництва, плита МДФ відрізняється більш високою міцністю в порівнянні з плитою ДСП (практично у два рази), стійкістю до дії вологи і вогню.
Виробляти плити МДФ у промислових масштабах почали на території США в 1966 р. У Росії перше виробництво було відкрито лише в 1997 р. Лідируючі позиції по виробництву МДФ у світі займають китайські компанії.
В процесі виробництва може досягатися щільність від 600 кг/м3 до 800 кг/м3.
Найчастіше МДФ продається без покриття. У той час як фасадний МДФ покритий білим, тонким пластиком з одного боку, що робить його більш дорогим. На плиту наносять емаль або пластик, що робить вироби з МДФ набагато дорожче, ніж з ДСП.
Фізико – механічні показники МДФ
Найменування показників
орієнтовне значення
Межа міцності при статичному вигині, МПа, для товщин, мм, не менше:
від 8 до 12
23 -25
понад 12 до 19
20 – 22
понад 19 до 30
17 – 20
Межа міцності при розтягуванні перпендикулярно пласті плити, не менш 0,3 – 1,0 МПа
Розбухання по товщині за 24час, %, для товщин, мм, не більше:
від 8 до 12
15-18
понад 13 до 30
8-15
Вологість, %
3-11
Модуль пружності на вигині, МПа, за товщинам, мм,не менше:
від 8 до 12
1900-2700
понад 12 до 18
1900-2200
понад 19 до 30
1900-2100
Вміст формальдегіду в плиті, мг на 100 г абсолютно сухої плити, не більше:
для плит класу Е 1
10
для плит класу Е 2
30
Покоробленность, мм, не більше
1,2 – 1,6
Меблевий профіль МДФ
Сьогодні профіль МДФ можна назвати унікальним по структурі матеріалом для меблів, який дозволяє зібрати рамкові фасади для різної корпусних меблів, а також створити комплекти, за допомогою комбінацій моделей різного розміру і типу. Меблеві підприємства пропонують ряд переваг:
- матеріал дуже легкий в обробці та використанні;
- з нього можна створити самі різні предмети меблів як міської, так і заміської
- відносно не дорога вартість
Профіль МДФ виготовляється у величезній кількості відтінків, які легко комбінуються. З цього матеріалу створюються яскраві і стильні предмети для будь-якої кімнати.
У результаті сучасних розробок профіль комбінується з великою кількістю комплектуючих, і навіть з унікальними матеріалами. Замовник може вибрати будь-який стиль-від класики до пост-модерну і хай-тека.
Сьогодні в спеціалізованих магазинах можна знайти такі види профілів МДФ:
- вставки для фасадів
- карнизи
- крайки для шаф-купе, столів
- накладки
- профілі для ящиків і ліжок
- профілі рамкові
- профільні планки
- профілі “патина”
Профіль МДФ можна шпонировать за допомогою технології огорнення. Дана процедура допомагає профілю або карниза знайти закінчений вигляд. Ці вироби застосовуються в меблевому та інтер’єрному виробництві для виробництва потовщеною кромки щитового елемента, рамки або карниза, або накладних декоративних меблевих елементів, дверної коробки, плінтуса, стінової панелі.