Випилювання лобзиком з фанери


Ілюстрація:shdimash.livejournal.com

Читайте також:

 • Лобзиковий верстат
 • Лобзик електричний
 • Лобзик по дереву
 • Вирізати з фанери
 • Верстат для різання фанери

Візерунки на фанерному аркуші – справжній витвір мистецтва, що містить в собі витонченість і легкість. Для реалізації своїх ідей майже не потрібно ніякого спеціального устаткування. Знадобиться лише лобзик і велике бажання.

Випилювання лобзиком з фанери

Головне значення в процесі створення візерунків на фанері має досвід спілкування з лобзиком, а також якість обраного матеріалу. Важливо й наявність вдалих креслень. Лише в результаті правильно перенесеного ескізу, вам вдасться зробити з звичайного листа фанери твір мистецтва.

Більш придатною для різання буде березова фанера від 3 до 10 мм. Крім неї знадобиться:

 • копіювальний папір, щоб перевести візерунок
 • скляна папір, щоб відшліфувати деталі
 • столярний або казеїновий клейовий склад, щоб склеїти деталі протрава різних відтінків
 • прозорий лак.

Перед тим, як почати роботу необхідно ретельно відшліфувати сировину дрібним скляним папером, після чого можна переводити візерунки. Малюнки, що мають витягнуті вузькі елементи, потрібно перекласти на лист таким чином, щоб вони знаходилися вздовж волокон лицьового шару фанери. Саме так буде забезпечена найвища міцність.

Сьогодні фанеру поділяють на велику кількість видів, кожен з яких створений для конкретних завдань. Варто не забувати, що в ході роботи вам доведеться вдихати дрібну пил і випаровування від фанери, які не в усьому матеріалі безпечні для здоров’я.

Фахівці рекомендують використовувати листи, вироблені із застосуванням карбамидоформальдегидних клеїв. Такі листи промарковані «ФК». Ця фанера продається в чистому вигляді або з нанесенням покриття, наприклад, лаку. На чисті аркуші зручніше переносити креслення для подальшої різання ручним лобзиком. Листи промарковані «ФОФ» призначені для меблевого виробництва, однак найчастіше вони випускаються товщиною понад 12 мм.

Марку «ФБ» розробляли як матеріал для човнів і яхт, тому вартість її досить висока, але для різання вона підійде.

А ось марку «ФСФ» точно не варто купувати. Незважаючи на свій привабливий зовнішній вигляд, вона досить токсична, тому що її виробляють з використанням фенольних смол.

Різьба на фанері може бути:

 • ажурна
 • візерунок на крашенном фанерному аркуші
 • выпиловка
 • комбінований метод.

Випилювання ручним лобзиком з фанери

Маючи вільний час можна створити абсолютно різноманітні вироби з фанери своїми руками лобзиком. Пристрій ручного лобзика досить просте, він складається з рамки з ручкою, верхнього і нижнього затискних гвинтів. Саме між ними закріплюється невелика металева пилка. Її зуби звернені до ручки.

Перед тим, як приступити до перенесення візерунка на фанерний лист, за його площині потрібно пройтися шкіркою, потім вистелити копіювальної папером, на яку покласти візерунок і зафіксувати. Контури візерунка обводяться олівцем.

Коли візерунок буде перенесений на фанерний лист, його необхідно звірити з оригіналом і виправити можливі вади. Зайві штрихи завжди можна стерти гумкою.

Для безпроблемної роботи в задньому затиску верстата потрібно помістити особливий выпиловочный столик. Болванка укладається на стіл, однією рукою доведеться тримати заготівку, а другий випилювати.

При роботі з внутрішніми штрихами потрібно проколоти шилом або висвердлити діру в вирізаючої частини. Туди ж знизу вставити верхній кінець пилочки, рамку лобзика стиснути і приладнати пилку.

Далі варто щільно притиснути болванку до выпиловочному столика зверху і пропиляти контур по разметочному штрихові. Рухайтеся Плавно зверху вниз, легко притискаючи, щоб уникнути поломки пилки. Там, де лінії візерунка різко повертають, потрібно повільно повернути заготовку, не перестаючи рухати лобзик.

Коли болванка випиляна, можна вийняти лобзик. Щоб уникнути поломки виступаючих деталей, зовнішній край відпилюють в самому кінці. Після закінчення цих робіт, краю необхідно обробити шліфувальною шкуркою.

Щоб здійснювати якісне випилювання, варто запастися пиляннями спеціального призначення, що представляють собою досить вузькі і тонкі металеві смуги, з особливими насічками. Пилки відрізняються за номерами. Номер залежить від товщини і ширини, а також величини насічок.

Також помічниками в роботі стануть особливі верстачные дощечки для випилювання, вони ж – выпиловочные столики. Їх слід закріпити на краю робочого столу за допомогою затискачів, або прикрутити шурупами.

Креслення для випилювання лобзиком з фанери

Електролобзик для фанери

Електролобзик являє собою досить простий пристрій, з допомогою якого можна рівне розпиляти вихідний матеріал. З цим завданням впорається і осіб без певного досвіду, проте для створення ажурних малюнків, доведеться потренуватися.

Головні моменти, які варто запам’ятати:

 • найголовніше – правильно підібрати пилочку, щоб створити рівний рез без рваного краю, потрібно встановити тонку пилку зубцями вниз
 • необхідно подбати про міцному закріпленні деталей, інакше рівного краю не вийде
 • вірний вибір пилки, для тонких і рівних пропилів варто вибрати полотно з поднутрением.

Правила перенесення візерунка на фанеру такі ж, як при роботі з ручним лобзиком. Криві лінії допоможе вирізати пилка з вузьким полотном, а коло вийде через кругореза. Для створення абсолютно точного різу, варто застосувати паралельний упор. Його закріплюють до лобзику гвинтами. На “лижу” можна приладнати напрямну лінійку, яка допомагає зробити розріз паралельно прямій кромці.

Часто при випилюванні ажурних візерунків майстра стикаються з необхідністю здійснення отворів у фанері. Це можна зробити двома способами:

 • найпростіший варіант – просвердлити отвір за допомогою дрилі
 • другий спосіб передбачає застосування методу врізного чи плунжерного пиляння. Даний методом потрібно користуватися починаючи відхідної частини матеріалу. Пилку запускають в дикт не дуже близько до краю пиляння, щоб не зіпсувати весь аркуш.

Для выпиловки фігурної деталі можна встановити апарат під робочим столом. Якщо вам вдасться рівномірно і поступово рухати болванку, ви отримаєте рівний рез без рваного краю.

Детально вивчивши всі правила і особливості роботи з електролобзиком, можна зрозуміти, що це досить просте в експлуатації пристрій. Коштує він, звичайно, дорожче ручного, але швидкість і легкість роботи вас приємно вразять.

Випилювання з фанери електролобзиком