
Ілюстрація:http://coolbusinessideas.info
Читайте також:
- Кабінет з дерева
Дерев’яні шкатулки універсальна річ, здатна послужити для виконання безлічі завдань. Вам потрібен подарунок на День Народження, на честь просування по кар’єрних сходах, на новосілля або на Новий Рік? Чоловікові, а може бути, жінці? Вам нікуди покласти прикраси або ніде зберігати подарункові листівки? Вам допоможе придбання скриньки. Однак якщо ви не хочете сильно витрачатися або задалися питанням про те, як зробити з дерева скриньку, вам знадобиться ця стаття.
Історія шкатулок
Такий предмет розкоші, як шкатулка, з’явився в світі досить давно, за кілька тисячоліть до нашої ери. Однак дозволити їх міг собі далеко не кожен. Вони були призначені для зберігання прикрас і коштовних каменів і часто виконані із золота, срібла або бронзи. Господарі бідніші були володарями більш дешевих скриньок з дерева, обтягнутого тканиною або іншим недорогим матеріалом. В незалежності від вартості та якості скрині, він ставав сімейним скарбом і передавався нащадкам.
З розвитком індустріалізації та переходом на машинне виробництво, придбання скрині стало куди доступнішими. Тепер вона займає почесне місце в житті сучасних людей.
Види шкатулок
Створення шкатулка ручної роботи – це процес творчий, а тому існують безліч різних їх видів. В першу чергу, вони відрізняються матеріалом виготовлення. Наприклад, це може бути:
- Дерево;
- Дорогі метали (золото, срібло)
- Більш дешеві метали(залізо);
- Скло;
- Слонова кістка;
- Картон.
Будь-яка скринька може бути простою або майстерно декорованою. Для прикраси скрині найчастіше використовують такі прийоми:
- Інкрустація коштовним та напівкоштовним каменю;
- Різьблення;
- Гравірування;
- Обтягування шкірою, оксамитом або подібними матеріалами.
Як зробити шкатулку
Оскільки купівля якісного скринечки може влетіти вам в копієчку, набагато вигідніше створити дерев’яну шкатулку своїми руками.
Для цього вам знадобиться:
- Дерево (переважно дошки товщиною близько 1-1,5 см);
- Картон;
- Ручний фрезер;
- Ручна пила;
- Клей для дерева;
- Петлі для кришки скриньки;
- Декор.
- Крок 1. Малюємо на картоні шаблон для нижньої і верхньої частин шкатулки, її дна і кришки.
- Крок 2. Беремо дві заготовлені дошки вказаної товщини і обводимо на них шаблони.
- Крок 3. Використовуючи фрезер, випилюємо потрібну форму частин скрині. Робити це слід повільно і пильно. Якщо ви не вмієте цього робити, зверніться до відповідного майстер-класу.
- Крок 4. Щоб завершити роботу над дном і кришкою, їх слід відшліфувати. Краще всього використовувати шкірку, закріплену на дерев’яному диску. Робота над скринькою це творчість, тому підійде будь-який інший спосіб шліфування. Дно і кришка готові!
- Крок 5. Беремо три дошки однакової товщини (приблизно товщини дна або трохи менше) і висоти. Довжина однієї з сторін може відрізнятися, це буде задня стінка. Запиливает дошки під кутом 450 в місці їх з’єднання, використовуючи при цьому торцеву пилу.
- Крок 6. Клеїмо дошки до дна, формуючи наш скринька.
- Крок 7. Випилюємо дві невеликі дошки для лицевої сторони скриньки з розрахунком на те, що вони повинні з’єднуватися разом, але не щільно. На дошки можна наклеїти ще одну тоненьку дошку (товщиною в двічі – тричі менше) для краси, пізніше на неї прикріпимо ручку.
- Крок 8. Одну дошку намертво клеїмо зверху, другу кріпимо до ящичку (з дном) з дощок товщиною близько 0,5 см, який вільно входити в нижній отвір під нього.
- Крок 9. Робимо перегородки для шухлядки. Для цього беремо дошки товщиною стінок скриньки і вклеюємо їх так, як вважаємо за потрібне.
- Крок 10. Вставляємо ящичок у скринька. Якщо він входить з працею, слід відшліфувати його бічні стінки.
- Крок 11. Робимо і вклеюємо дно і перегородки для верхнього шухлядки.
- Крок 12. Скріплюємо кришку і задню стінку скриньки з допомогою петель.
- Крок 13. Декоруємо скриньку на свій розсуд. Тепер ми від початку і до кінця знаємо, як зробити скриньку з дерева своїми руками.
Різьблені шкатулки
Для декору скриньок з давніх часів використовують різьбу, тому різьблені дерев’яні шкатулки дуже популярні. На створеному нами ларчике цей прийом буде виглядати цілком гармонійно.
Якщо ви початківець, і різьба по дереву вам незнайома чи погано знайома, то використовуйте геометричний і великий візерунок, так як він простіше. Вам слід запастися стамескою, ножами і бормашиною. Більш докладні уроки ви можете знайти на окремому майстер-класі. Якщо ви вважаєте себе професіоналом в галузі різьби, то ви можете вибрати ажурну або скульптурну різьблення – вона виглядає значно витонченіше.
Виготовлення скриньки з дерева
Розвивайтеся, творіть, створюйте. Успіхів у творчості!