Оценить этот элемент
  • 0.00 / 5 5
(0 votes)

Ілюстрація:www.greenrussia.ru

Дерева – величезне різноманіття видів рослин, і у кожного – свої унікальні властивості, які роблять його незамінним для будівельника, столяра, тесляра, мебляра та інших фахівців у виробництві. Кожне з них дає свій вид деревини – так звану породу. Але які бувають дерева, і які породи деревини вони дають?

Серед недорогих, і в той же час затребуваних, такі хвойні породи деревини, ялина та сосна. Це м’які і відносно нестійкі породи, але вони знайшли саме широке виробництво в будівництві і виготовленні пиломатеріалів. У чому ж секрет їх популярності? Секретів насправді декілька.

По-перше, ялини і сосни багато. Ці дерева ростуть на великих просторах і швидко розмножуються, що дозволяє заготовляти їх у великих кількостях і не завдавати шкоди екології. По-друге, ці породи відрізняються одноманітною текстурою. По-третє, вони мало піддаються процесам розкладання і гниття.

Більш цінна порода хвойної деревини – це модрина. Це вже не м’яка, а тверда порода. Вона більш важка, ніж ялина і сосна, і на два десятки мегапаскалей міцніше на вигин.

Всі хвойні породи деревини використовуються для виготовлення будматеріалів і пиломатеріалів. Модрина, на додаток до цього, знаходить застосування для виготовлення шпону, меблів. Вона істотно дорожче із-за своєї ваги, яка заважає транспортувати зрубану модрину способом сплаву, і труднощі в обробці.

Породи листяних дерев, як і хвойних, діляться на м’які і тверді. М’які листяні породи, такі, як осика, липа, знаходять мало застосування в промисловості. В основному вони йдуть на виготовлення різноманітних невеликих декоративних виробів.

Тверді листяні породи – це перш за все дуб, горіх, ясен і береза. Вони відрізняються високою міцністю і широко використовуються у виготовленні меблів, шпону, фанери, музичних інструментів, декоративних предметів. Ці породи відрізняються різноманітністю і різноманіттям властивостей. Взяти хоча б колір: якщо колір березової деревини дуже світлий, жовтувато-білий, колір дуба – коричневий, а при обробці може потемніти до темно-коричневого. Дуб і горіх особливо високо цінуються, і йдуть на виготовлення меблів високого класу.

Нарешті, існують екзотичні, особливо цінні породи деревини. Такі назви, як венге, мутения, палісандр, гонкало мало що говорять пересічному споживачеві, але вже напевно всі чули про червоному дереві і чорному дереві. Ці рідкісні породи відрізняються унікальними властивостями і йдуть на меблі преміум-класу. Дерева цих порід є неабиякими джерелами доходу для тих країн, в яких вони ростуть.

Подробнее в этой категории: Укладка ламината на деревянный пол » Что такое дизайн интерьера (и почему он действительно может улучшить ваше самочувствие)? » Дошка бамбук » Секвоя » Модрина » Палісандр » Осика » Вільха » Клен » Карельська береза » Імітація дерева » В’яз » Дерев’яний декор » Дерев’яна Пергола » Дерев’яні гойдалки » Деревину для різьблення » Художня обробка деревини » Вироби з деревини » Береза » Брашірованная деревина — властивості та застосування » Випилювання лобзиком з фанери » Види мдф меблів » Ялина » Екзотичні породи деревини » Меблі з масиву дерева » Навчальний куточок дому — меблі для школяра » Як зробити з дерева скриньку » Конвейер, применение и виды » Техника шпатлевки потолка и стен » Аспекты выбора окон » Совмещая гостиную и кухню » Что такое гидроизоляция » Приточно-вытяжные системы с утилизацией тепла: в чем специфика? » Кровати: история » Подвійні розпашні двері » Будівництво сходів » Чому саме деревяні сходи? » Нестандартні двері »
Предыдущая запись Частный дом с современной террасой: 20 фото
Следующая запись Дошка бамбук

Добавить комментарий